Aarhus
Business College

Kontakt os

Her finder du kontaktinformation til vores forskellige afdelinger.

Hvis du har spørgsmål til organisationen eller andet, er du velkommen til at kontakte os.

Aarhus Business Colleges administration
Sønderhøj 28, 8260 Viby
89 36 36 36
aabc@aabc.dk

Hvis e-mails indeholder personlige eller andre følsomme oplysninger, bør de sendes som sikker post.

Du kan sende en sikker besked til Aarhus Business College via postfunktionen i din e-Boks. Her kan du også vedhæfte bilag. Funktionen er tilgængelig, når du tilgår e-Boks fra en computer men ikke via app på smartphones og lignende. Husk at angive dit telefonnummer og e-mailadresse i beskeden, da disse informationer ikke medsendes automatisk.

Til virksomheder

Virksomheder med mulighed for at sende sikker post kan anvende adressen sikkerpost@aabc.dk. Virksomheder kan også anvende beskedfunktionen i e-Boks.

CVR: 48570658

EAN: 5798000554238

Gitte Nørgaard
Direktør Aarhus Business College
22 49 71 91gini@aabc.dk
Hans Henning Nielsen
Uddannelsesdirektør
2324 4182 hani@aabc.dk
Kenneth Lindblad
Ressourcedirektør
89 36 36 12
Janne Broholt
Kommunikationschef
89 36 36 08
Aarhus Business Colleges administration
Sønderhøj 9, 8260 Viby
89 36 36 36aabc@aabc.dk

Aarhus Business College, Campus Sønderhøj og administration

Administration
EUX Business, EUD Business og EUD10 Business
Kurser & efteruddannelse
Sønderhøj 28,
8260 Viby J.
+45 8936 3636
aabc@aabc.dk

Aarhus Handelsgymnasium, Vejlby Risskov

Vejlby Centervej 50,
8240 Risskov

Aarhus Handelsgymnasium, Viby J.

Viemosevej 1,
8260 Viby J.

Aarhus Handelsgymnasium

Daglig ledelse, HHX i Vejlby Risskov og Viby

Michael Jensen
Rektor, Risskov
8936 3804caje@aabc.dk
Morten Adler Tommerup
Vicerektor, Risskov
2541 3576moto@aabc.dk
Anette Lind
Rektor
8936 3451alin@aabc.dk
Torben Bisbo
Vicerektor, Viby
89 36 34 52tobi@aabc.dk

EUX Business, EUD Business og EUD10 Business

Daglig ledelse

Mads K. Andersen
Rektor
22 49 71 82

Kurser og efteruddannelse

Daglig ledelse

Gitte Møller
Forstander og praktikcenterchef
8936 3700gim@aabc.dk



Pedelmedhjælper

Aase Kierstein Jepsen

Sønderhøj 28 - aaje@aabc.dk

kantinepersonale

Adam Rehák

Ringvej Syd 104 - adre@aabc.dk

Underviser

Adisa Mesic

Vejlby Centervej 50 - adis@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Adnan Imamovic

Sønderhøj 28 - adni@aabc.dk

Kantinepersonale

Agnieszka Anna Belkowska

Sønderhøj 30 - agab@aabc.dk

Underviser

Aiste Juknaviciute

Viemosevej 1 - aiju@aabc.dk - 8936 3449

Controller

Alattin Simsek

Sønderhøj 28 - alsi@aabc.dk - 8936 3632

Opvasker

Aleksandra Markovic

Rådhusgade 56-58 - amar@aabc.dk

Underviser

Alexandra Luxhøi Sejersbøl

Vejlby Centervej 50 - asej@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Alice Majlund Hansen

Sønderhøj 28 - almh@aabc.dk

Kantinepersonale

Anamaria Cristina Mare

Sønderhøj 30 - acm@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Anders Fredsgaard Dideriksen

Sønderhøj 28 - ad@aabc.dk

Skolebetjent

Anders Lauridsen

Rådhusgade 56-58 - la@aabc.dk - 8936 3722

Underviser

Anders Peder Hansen

Vejlby Centervej 50 - anph@aabc.dk

Underviser

Anders Sloth Juul

Viemosevej 1 - asju@aabc.dk

Medhjælper

Andreas Carlsen Kjær

Skåde Skovvej 2 - akj@aabc.dk

Økonomimedarbejder

Andreas Laugesen

Sønderhøj 28 - anla@aabc.dk

Kantinepersonale

Andreas Leitzke

Sønderhøj 30 - anle@aabc.dk

grundforløbsunderviser

André Krogh

Sønderhøj 28 - akro@aabc.dk

Underviser

Ane Marie Hjermitslev

Viemosevej 1 - amh@aabc.dk - 8936 3842

Uddannelses- og erhvervsvejleder

Anette Dalskov

Viemosevej 1 - anda@aabc.dk - 8936 3464

grundforløbsunderviser

Anette Korshøj

Sønderhøj 28 - atko@aabc.dk

Rektor

Anette Lind

Viemosevej 1 - alin@aabc.dk - 8936 3451

Kantinepersonale

Anette Loch Frederiksen

Sønderhøj 30 - alf@aabc.dk

studievejleder og underviser

Anette Schouenborg Greibe

Sønderhøj 28 - angr@aabc.dk - 8936 3117

Underviser

Anja Bach Hansen

Skåde Skovvej 2 - anbh@aabc.dk

Underviser

Anja Lilli Beikes

Viemosevej 1 - anbe@aabc.dk

Underviser

Ann Bjørnskov

Vejlby Centervej 50 - annb@aabc.dk

Lektor

Ann Dimke

Vejlby Centervej 50 - adim@aabc.dk

Underviser

Anna Korr Gregersen

Viemosevej 1 - agre@aabc.dk

Underviser

Anne Christine Rask Dissing

Vejlby Centervej 50 - acdl@aabc.dk

Underviser

Anne Dorte Mogensen

Vejlby Centervej 50 - admo@aabc.dk - 8936 3846

Underviser

Anne Harling Krag

Vejlby Centervej 50 - anhk@aabc.dk

Lektor og læsevejleder

Anne Haugaard Thomsen

Viemosevej 1 - anov@aabc.dk

Underviser

Anne Hofmann Larsen

Vejlby Centervej 50 - ahla@aabc.dk

Underviser og læsevejleder

Anne Mette Hansen

Sønderhøj 28 - annh@aabc.dk

Underviser

Anne Norlyk

Vejlby Centervej 50 - anno@aabc.dk - 8936 3842

Underviser

Anne Panduro

Skåde Skovvej 2 - anpa@aabc.dk

Underviser

Anne Pradsgaard Nielsen

Vejlby Centervej 50 - apni@aabc.dk

Assistent - Studieværksted

Anne Øst

Viemosevej 1 - annj@aabc.dk - 8936 3473

uddannelsessekretær

Anne-Camilla Skovfoged Bødker Laursen

Sønderhøj 28 - alau@aabc.dk - 8936 3104

grundforløbsunderviser

Anne-Grethe Lykkegaard

Sønderhøj 28 - agl@aabc.dk

Bookingassistent

Anne-Mette Sønderskov Sørensen

Rådhusgade 56-58 - ani@aabc.dk - 8936 3515

Lektor og kursusleder

Annemette Lodberg Olsen

Viemosevej 1 - alo@aabc.dk

Underviser og studie- og læsevejleder

Annette Düring Nielsen

Viemosevej 1 - ring@aabc.dk - 8936 3463

Cafemedarbejder

Anton Buur Rasmussen

Rådhusgade 56-58 - anra@aabc.dk

GDPR og infosec konsulent

Arild Ehrenskjöld

Sønderhøj 28, 2tv - ague@efif.dk - 8936 3218

grundforløbsunderviser

Ask Gulbech Jensen

Sønderhøj 28 - agje@aabc.dk

Underviser, læsevejleder og Master i IT

Astrid Kjems

Sønderhøj 28 - askj@aabc.dk - 8936 3700

Lektor og læsevejleder

Barbara Kjær-Hansen

Viemosevej 1 - bakh@aabc.dk

Kantinepersonale

Basima Yousif

Sønderhøj 30 - byou@aabc.dk

Opvasker

Benjamin Clement Johannesen

Skåde Skovvej 2 - bejo@aabc.dk

Kontorassistent

Berit Greffel

Sønderhøj 9, 2. sal - bgre@aabc.dk - 8936 3338

Kantinepersonale

Berit Lisbeth Thorngaard

Vejlby Centervej 50 - beth@aabc.dk

Ekstern underviser/konsulent

Bernt Steenstrup Clausen

Skåde Skovvej 2 - becl@aabc.dk

Hovedforløbsunderviser

Bertel Kjærulff

Rådhusgade 56-58 - bekj@aabc.dk

Bibliotekar

Betina Briand Sjøstrøm

Viemosevej 1 - beti@aabc.dk - 8936 3493

Underviser og SPS-koordinator

Betina Fravsbøl

Skåde Skovvej 2 - beda@aabc.dk - 8936 3593

Underviser og læsevejleder

Birgit Faber

Sønderhøj 28 - fab@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Birgit Jordansen

Sønderhøj 28 - bijo@aabc.dk

uddannelsessekretær

Birgitte Elisabeth Nielsen

Sønderhøj 28 - bnie@aabc.dk - 8936 3103

Erhvervskonsulent

Bitten Parsberg Overbye

Sønderhøj 28 - biov@aabc.dk

Underviser

Bjarne Dalgaard Hansen

Viemosevej 1 - bjah@aabc.dk

Opvasker

Bjørg Ea With Gissel

Rådhusgade 56-58 - bewg@aabc.dk

Administrativ kontormedarbejder

Bjørn Skov Frandsen

Sønderhøj 9, 2. sal - bsf@aabc.dk - 8936 3390

Lektor, cand. merc.

Brith Vester Jøker

Viemosevej 1 - bvj@aabc.dk

Kursussekretær

Camilla Kruse

Skåde Skovvej 2 - caja@aabc.dk - 8936 3583

grundforløbsunderviser

Cana Jørgensen

Sønderhøj 28 - cjoe@aabc.dk

Receptionist

Carina Lytver

Rådhusgade 56-58 - caly@aabc.dk - 8936 3553

Underviser

Carina Suzanne Kold Sørensen

Viemosevej 1 - caso@aabc.dk

Kantinepersonale

Caroline Søllingvraa Welinder

Sønderhøj 30 - cswe@aabc.dk

Servicedesk medarbejder

Carsten Drews

Viemosevej 1 - cadr@aabc.dk - 8936 3202

Underviser og pæd. it-vejleder

Casper Aagaard Nielsen

Rådhusgade 56-58 - cani@aabc.dk

Medhjælper

Cecilie Foged

Sønderhøj 28 - cefo@aabc.dk

Underviser

Cecilie Overgaard

Viemosevej 1 - ceov@aabc.dk

Lektor

Charlotte Krarup

Viemosevej 1 - chkr@aabc.dk

Kantinepersonale

Charlotte Zaremba

Sønderhøj 30 - chaz@aabc.dk

Kantinepersonale

Chastine Porsgaard Rasmussen

Sønderhøj 30 - chas@aabc.dk

Kursussekretær

Christel Elena Bøgild

Skåde Skovvej 2 - ceb@aabc.dk - 8936 3584

Backofficemedarbejder

Christian Grosen Hau

Sønderhøj 28, 2tv - chau@efif.dk - 8936 3255

grundforløbsunderviser

Christian Romby Poulsen

Sønderhøj 28 - crpo@aabc.dk

Underviser

Christian Schumacher

Vejlby Centervej 50 - chsc@aabc.dk - 8936 3846

Receptionist

Christina Carøe

Rådhusgade 56-58 - ccar@aabc.dk - 8936 3552

Hovedforløbsunderviser

Christina Dam Pedersen

Skåde Skovvej 2 - cdpe@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

Christina Rødsgaard Lind Bendixen

Viemosevej 1 - chbe@aabc.dk - 8936 3447

Underviser

Christine Jende Nielsen

Viemosevej 1 - chje@aabc.dk

kantinepersonale

Christine Ladegård Skov

Ringvej Syd 104 - chsk@aabc.dk

Underviser

Christoffer Pedersen

Vejlby Centervej 50 - cpp@aabc.dk

Teamkoordinator og underviser

Claus Christensen

Rådhusgade 56-58 - clch@aabc.dk

Forstander

Claus Lønborg

Rådhusgade 56-58 - cllo@aabc.dk - 8936 3510

Lektor

Claus Zedlitz

Viemosevej 1 - claz@aabc.dk

Uddannelseskonsulent og underviser

Connie Relsted

Skåde Skovvej 2 - core@aabc.dk

Pedelmedhjælper

Dag Støre

Sønderhøj 28 - dast@aabc.dk

Underviser

Dan Xavier Jensen

Skåde Skovvej 2 - dxje@aabc.dk

Underviser

Danielle Dahlhus

Vejlby Centervej 50 - dada@aabc.dk

Pædagogisk leder

David Brandstrup Østergaard

Sønderhøj 28 - daoe@aabc.dk - 8936 3737

Underviser

Detlef Christiansen

Vejlby Centervej 50 - dech@aabc.dk - 8936 3800

underviser/studievejleder

Ditte Falbe-Hansen

Viemosevej 1 - diha@aabc.dk - 8936 3461

Underviser

Ditte Tukjær Schmidt

Viemosevej 1 - disc@aabc.dk

Lektor, cand.mag.

Doris K. Jepsen

Viemosevej 1 - dkj@aabc.dk - 8936 3446

Ekstern underviser

Dorrit Bjerre

Sønderhøj 28 - bje@aabc.dk

Uddannelsessekretær

Dorte Sandberg

Viemosevej 1 - dosa@aabc.dk - 8936 3455

uddannelsessekretær

Dorthe Bergenhammer Rasmussen

Sønderhøj 28 - dobe@aabc.dk - 8936 3716

Lektor, cand.ling.merc.

Dorthe Nedergaard Semmelhack

Viemosevej 1 - dose@aabc.dk - 8936 3449

Underviser

Ebru Caglar

Vejlby Centervej 50 - ebca@aabc.dk

Ekstern konsulent

Ekstern Konsulent

Rådhusgade 56-58 - ekko@aabc.dk

Receptionist

Elisa Fancello Bøgh

Rådhusgade 56-58 - efbo@aabc.dk - 8936 3549

Lektor

Elisabeth Refsgaard

Vejlby Centervej 50 - elre@aabc.dk - 8936 3842

Kantinepersonale

Eman Victor Saleem

Sønderhøj 28 - mnsl@aabc.dk

Underviser

Emil Bilberg Ravn

Vejlby Centervej 50 - embr@aabc.dk

Underviser

Emilie Snedevig Hoffmann

Vejlby Centervej 50 - emho@aabc.dk

kantinepersonale

Emma Thinggaard Hjortkjær

Ringvej Syd 104 - emma@aabc.dk

Opvasker

Fatima Mohammed

Skåde Skovvej 2 - fatm@aabc.dk

Kantinepersonale

Findik Ôzbek

Vejlby Centervej 50 - fioz@aabc.dk

Medarbejder

Flemming Clausen

Sønderhøj 28 - flem@aabc.dk

konsulent

Flemming Jessen

Sønderhøj 28 - flmj@digitalhandel.dk - 2541 3611

Økonomimedarbejder

Flemming Nymann Andersen

Sønderhøj 28 - flna@aabc.dk - 8936 3603

Databeskyttelseskonsulent

Flemming Rasmussen

Sønderhøj 28, 2tv - fr@efif.dk - 8936 3283

it medarbejder

Flemming Thybo Vestergaard

Sønderhøj 28 - flev@aabc.dk - 8936 3209

Skolebetjent

Franz Erik Posch

Vejlby Centervej 50 - frpo@aabc.dk - 8936 3822

grundforløbsunderviser

Freddy Overgaard Christensen

Sønderhøj 28 - froc@aabc.dk

Ekstern underviser

Frede Lund

Sønderhøj 28 - flun@aabc.dk

Køkkenchef

Gert Christensen

Skåde Skovvej 2 - gech@aabc.dk - 2033 1828

konsulent

Gitte Bækmark

Sønderhøj 28 - gich@digitalhandel.dk

Køkkenassistent

Gitte Huus

Skåde Skovvej 2 - gihu@aabc.dk

Kantinepersonale

Gitte Krüger Karlson

Sønderhøj 30 - gkka@aabc.dk

Underviser

Gitte Middelbo

Skåde Skovvej 2 - gimi@aabc.dk

Forstander og praktikchef

Gitte Møller

Sønderhøj 28 - gim@aabc.dk

Direktør

Gitte Nørgaard

Sønderhøj 28 - gini@aabc.dk - 8936 3610

Underviser

Grith Bertelsen

Skåde Skovvej 2 - grbe@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

Gustave Ntandikiye

Viemosevej 1 - gunt@aabc.dk - 8936 3449

grundforløbsunderviser

Hanna Weichert Hjorth

Sønderhøj 28 - hw@aabc.dk

Underviser

Hanne Boman Walthing

Skåde Skovvej 2 - hbw@aabc.dk

Hovedforløbsunderviser

Hanne Fihl Baier

Rådhusgade 56-58 - hba@aabc.dk

Underviser

Hanne Marie Lundgaard

Vejlby Centervej 50 - halu@aabc.dk

Lektor, cand.ling.merc.

Hanne Nørskov

Viemosevej 1 - haka@aabc.dk

Kantinepersonale

Hanne Pedersen

Vejlby Centervej 50 - hape@aabc.dk

Logistikkoordinator

Hanne Smedegaard Sønderby

Rådhusgade 56-58 - hass@aabc.dk - 8936 3513

Uddannelsesdirektør

Hans Henning Nielsen

Vejlby Centervej 50 - hani@aabc.dk

Hovedforløbsunderviser

Hans Thomas Hjorth

Rådhusgade 56-58 - hth@aabc.dk

Lønmedarbejder

Heidi Christina Hansen

Sønderhøj 28 - hiha@aabc.dk - 8936 3616

Uddannelsessekretær

Heidi Gadegaard Kristiansen

Viemosevej 1 - hegk@aabc.dk - 8936 3454

Lektor

Heidi Madsen

Vejlby Centervej 50 - hma@aabc.dk - 8936 3842

Kantinepersonale

Helen Habte

Sønderhøj 30 - helh@aabc.dk

Underviser

Helena Borum

Vejlby Centervej 50 - hebo@aabc.dk - 8936 3842

uddannelsessekretær

Helene Bech

Sønderhøj 28 - hebe@aabc.dk - 8936 3712

Lektor

Helene Lund

Viemosevej 1 - helu@aabc.dk - 8936 3446

Uddannelsessekretær

Helle Christensen

Vejlby Centervej 50 - hech@aabc.dk - 8936 3815

Underviser

Helle Fogh

Vejlby Centervej 50 - hefo@aabc.dk - 8936 3833

Kommunikationsmedarb.

Helle Gottlieb

Rådhusgade 56-58 - hego@aabc.dk - 8936 3512

Underviser

Helle Haaning

Vejlby Centervej 50 - heha@aabc.dk - 8936 3842

kantinepersonale

Helle Jensen Heywood

Ringvej Syd 104 - hhey@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Henriette Bak

Sønderhøj 28 - hbak@aabc.dk

Pedel

Henrik B. Jespersen

Sønderhøj 28 - hebj@aabc.dk - 8936 3724

It medarbejder

Henrik Bradsted Nielsen

Vejlby Centervej 50 - hbni@aabc.dk - 8936 3201

Lektor

Henrik Christensen

Vejlby Centervej 50 - henc@aabc.dk

Underviser

Henrik F. Poulsen

Viemosevej 1 - hepo@aabc.dk - 8936 3448

Underviser

Henrik Fischer-Mogensen

Rådhusgade 56-58 - hefm@aabc.dk

Lektor

Henrik Habekost Christiansen

Viemosevej 1 - hehc@aabc.dk

Underviser

Henrik Kalmeyer

Skåde Skovvej 2 - heka@aabc.dk

Specialkonsulent

Henrik Skov Gundersen

Sønderhøj 28 - hsg@aabc.dk - 8936 3606

grundforløbsunderviser

Henrik Sonne Friis

Sønderhøj 28 - hfri@aabc.dk

Underviser

Henrik Wiwe Mortensen

Vejlby Centervej 50 - hewm@aabc.dk - 8936 3836

Opvasker

Hodan Anmil Addi Faiah

Skåde Skovvej 2 - haaf@aabc.dk

Lektor

Iben Sønderup

Vejlby Centervej 50 - ibso@aabc.dk

Underviser

Ida Marie Streubel Knudsen

Viemosevej 1 - imsk@aabc.dk

Lektor

Inge Lumby Olesen

Vejlby Centervej 50 - io@aabc.dk - 8936 3846

Underviser

Ingelis Toxvig

Vejlby Centervej 50 - into@aabc.dk - 8936 3842

Smørrebrødsjomfru

Inger Christiansen

Skåde Skovvej 2 - inch@aabc.dk

Assistent

Inger Wacher Jensen

Vejlby Centervej 50 - inwa@aabc.dk - 8936 3844

Lektor

Ingrid Bjerrum

Viemosevej 1 - isbj@aabc.dk - 8936 3447

Underviser

Jacob Ryberg

Rådhusgade 56-58 - jary@aabc.dk - 8654 1700

Erhvervskonsulent

Jacob Ullerichs Andersen

Sønderhøj 28 - jaua@aabc.dk - 2341 3335

Kantinepersonale

Jakob Hejlskov Nielsen

Sønderhøj 30 - jakn@aabc.dk

Underviser

Jakob Lavrsen

Viemosevej 1 - jakl@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Jamie Winter Nilsson

Sønderhøj 28 - jawn@aabc.dk

Erhvervskonsulent

Jan Bech

Sønderhøj 28 - jbec@aabc.dk

Underviser

Jan Dupont

Vejlby Centervej 50 - jadu@aabc.dk - 8936 3846

Underviser

Jan Lohse Sørensen

Skåde Skovvej 2 - jaso@aabc.dk

Hovedforløbsunderviser

Jan Pedersen

Rådhusgade 56-58 - jp@aabc.dk - 2341 3334

Teamleder - studieadministration

Jane Bossow

Sønderhøj 28 - jbos@aabc.dk - 8936 3713

kommunikationschef

Janne Broholt

Sønderhøj 28 - broh@aabc.dk

Kommunikationsansvarlig

Janne Gaye

Sønderhøj 28 - jga@digitalhandel.dk

Kantinepersonale

Jannie Nielsen

Sønderhøj 30 - jnie@aabc.dk

Kantinepersonale

Jannie Terkelsen

Sønderhøj 30 - jant@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

Jeanette Hassing

Viemosevej 1 - jeha@aabc.dk

Teamleder

Jeanette Nielsen Thomadsen

Sønderhøj 28 - jtho@aabc.dk

Underviser

Jeanette Pingel Lauridsen

Viemosevej 1 - jpla@aabc.dk

Uddannelsessekretær

Jeannette Ebert Christensen

Viemosevej 1 - jece@aabc.dk - 8936 3468

Praktikkonsulent/underviser

Jeannette Graarup Jensen

Sønderhøj 28 - jgj@aabc.dk

Adjunkt

Jens Erik Ostenfeld

Vejlby Centervej 50 - jeno@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Jens Jakob Povlsen

Sønderhøj 28 - povl@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Jens Kristian Nørgaard Sommer

Sønderhøj 28 - jeni@aabc.dk

Underviser

Jens Kristian Toft

Vejlby Centervej 50 - toft@aabc.dk

Underviser

Jens Mørcholdt

Rådhusgade 56-58 - jemr@aabc.dk

Underviser

Jens Winther

Vejlby Centervej 50 - jewi@aabc.dk - 8936 3841

Opvasker

Jeppe Berg Jakobsen

Rådhusgade 56-58 - jeja@aabc.dk

Underviser

Jeppe Fibæk

Viemosevej 1 - jegf@aabc.dk - 2993 3337

System Architect

Jesper Christiansen

Sønderhøj 28, 2tv - jech@efif.dk

Business Development

Jesper Krogh Schlosser

Sønderhøj 28 - jeks@aabc.dk - 8936 3742

Lektor, cand.mag.

Jesper S. H. Kristiansen

Viemosevej 1 - jshk@aabc.dk

Lektor

Jesper Toft Hansen

Vejlby Centervej 50 - jhan@aabc.dk - 8936 3842

Underviser

Jette Lydom Kristensen

Vejlby Centervej 50 - jelk@aabc.dk

Bookingassistent

Jette Richardy

Skåde Skovvej 2 - jeri@aabc.dk - 8936 3573

kantinepersonale

Jette Wardinghus

Ringvej Syd 104 - jtwr@aabc.dk

Skolepraktik/mentor

Joan Woetmann Pedersen

Sønderhøj 28 - joap@aabc.dk - 2629 6474

Teknisk koordinator

Johann Cornils

Sønderhøj 28 - joco@aabc.dk

Underviser

Johanne Helbo Bøndergaard

Viemosevej 1 - johb@aabc.dk

Underviser

John Albin Hansen

Viemosevej 1 - joah@aabc.dk - 8936 3446

Pedelmedhjælper

John Boyesen Petersen

Viemosevej 1 - jobp@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

John Jensen

Viemosevej 1 - jj@aabc.dk - 8936 3449

Backofficemedarbejder

Jonas Grønbæk Pedersen

Sønderhøj 28, 2tv - jgp@efif.dk

Hovedforløbsunderviser

Jorge Garibaldi

Rådhusgade 56-58 - jgar@aabc.dk

Kantinepersonale

Josef Youkhana Hormes

Viemosevej 1 - jhrm@aabc.dk

Underviser

Julie Bøtker Laursen

Viemosevej 1 - jula@aabc.dk

Bibliotekar og læsevejleder

Jytte Sonne Andersen

Vejlby Centervej 50 - jyan@aabc.dk - 8936 3862

Projekt- og systemkoordinator

Jørgen Henriksen

Sønderhøj 28, 2tv - jh@efif.dk - 8936 3212

Underviser

Jørgen Pedersen

Viemosevej 1 - jrpe@aabc.dk - 8936 3448

Uddannelseskonsulent og underviser

Jørn Lykkegaard

Skåde Skovvej 2 - joly@aabc.dk

Kantinepersonale

Kamil Mateusz Milc

Sønderhøj 30 - kami@aabc.dk

Assistent

Kamilla Møller Clausen

Rådhusgade 56-58 - kamc@aabc.dk

Kantinepersonale

Kantine kantine

Sønderhøj 30 - knt@aabc.dk

Lektor

Karen Mimi Møller

Viemosevej 1 - kamo@aabc.dk - 2297 6466

Lektor

Karina Bundgaard

Vejlby Centervej 50 - kabu@aabc.dk - 8936 3800

grundforløbsunderviser

Karina Gjeding Andersen

Sønderhøj 28 - kga@aabc.dk

Underviser

Karina Kjær

Rådhusgade 56-58 - kakj@aabc.dk

Kantinepersonale

Karoline Bjørg Larsen

Sønderhøj 30 - karl@aabc.dk

Underviser

Kasper Daugård Thomsen

Viemosevej 1 - kadt@aabc.dk

Lektor

Kasper Thordahl Møller

Viemosevej 1 - ktm@aabc.dk

Underviser

Katja Pedersen Fly

Viemosevej 1 - kapf@aabc.dk

Medhjælper

Katrine Jørgensen

Skåde Skovvej 2 - kjo@aabc.dk

Pedel

Keld Raae Wølch Petersen

Skåde Skovvej 2 - keld@aabc.dk

Adjunkt

Keld Sørensen Woldenhof

Vejlby Centervej 50 - keso@aabc.dk

Ressourcedirektør

Kenneth Søllingvraa Lindblad

Sønderhøj 28 - keli@aabc.dk - 8936 3612

Underviser

Kent Morgenstjerne

Rådhusgade 56-58 - kmor@aabc.dk

Servicedesk medarbejder

Kent Pryds Wormsdorf

Sønderhøj 30 - kewo@aabc.dk - 8936 3217

it medarbejder

Kevin Eg Lindgaard

Sønderhøj 28 - keln@aabc.dk - 8936 3200

Underviser

Kim Albrechtsen

Skåde Skovvej 2 - kial@aabc.dk

It-driftsleder

Kim Lønroth

Sønderhøj 28, 2tv - kln@efif.dk - 8936 3235

grundforløbsunderviser

Kim Winther

Sønderhøj 28 - kwin@aabc.dk

Uddannelsessekretær

Kirsten Dahl Revsbeck

Vejlby Centervej 50 - kidr@aabc.dk - 8936 3811

grundforløbsunderviser

Kirsten Fyhn

Sønderhøj 28 - fy@aabc.dk

Bibliotekar

Kirsten Hansen Olesen

Vejlby Centervej 50 - kio@aabc.dk - 8936 3827

Hovedforløbsunderviser

Kirsten Kjær Nielsen Rugaard

Rådhusgade 56-58 - kkru@aabc.dk - 8936 3751

Uddannelseskonsulent og underviser

Kirsten Nordenbæk

Skåde Skovvej 2 - kino@aabc.dk - 2426 2717

Hovedforløbsunderviser

Kirsten Oxlund

Rådhusgade 56-58 - kop@aabc.dk

Direktionssekretær

Kirsten Thorndahl

Sønderhøj 28 - kirf@aabc.dk - 8936 3611

Underviser

Knud Vestergaard Nielsen

Vejlby Centervej 50 - knvn@aabc.dk

Økonomimedarbejder

Kristian Bjerg

Sønderhøj 28 - kb@aabc.dk - 8936 3604

Kantinepersonale

Kristian Michalak

Sønderhøj 30 - kmic@aabc.dk

Underviser

Kristian Nikolaj Rasmussen

Vejlby Centervej 50 - krra@aabc.dk

Underviser

Kristine Lyngsaa Gudiksen

Skåde Skovvej 2 - klgu@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Kristoffer Jensen

Sønderhøj 28 - krij@aabc.dk

Underviser

Laila Nørgaard

Viemosevej 1 - lsni@aabc.dk - 8936 3449

Underviser

Lars Blach

Viemosevej 1 - larb@aabc.dk - 8936 3446

Underviser, Cand. ling. Merc.

Lars Frandsen

Viemosevej 1 - lafr@aabc.dk - 8936 3449

Uddannelseskonsulent og underviser

Lars Gebert

Skåde Skovvej 2 - laha@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Lars Henrik Jedig Petersen

Sønderhøj 28 - ljp@aabc.dk

Videncenterchef

Lars Henrik Larsen

Sønderhøj 28 - lahl@digitalhandel.dk

Underviser

Lars Niels Bech

Vejlby Centervej 50 - lnbe@aabc.dk - 8936 3842

Kantinepersonale

Lasse Bendson Wittig

Sønderhøj 30 - lwit@aabc.dk

Underviser

Leif Marthedal Sørensen

Viemosevej 1 - lms@aabc.dk

Underviser og vejleder

Lene Grønbech Sørensen

Sønderhøj 28 - lgso@aabc.dk - 8936 3116

Køkkenassistent

Lene Lisberg Nielsen

Rådhusgade 56-58 - leni@aabc.dk

Kantinepersonale

Lilian Charles Moses

Sønderhøj 28 - lcg@aabc.dk - 8936 3726

grundforløbsunderviser

Linda Buhl Krog

Sønderhøj 28 - libu@aabc.dk

Underviser

Linda Sahl Poulsen

Skåde Skovvej 2 - lipo@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Line Valbjørn

Sønderhøj 28 - liva@aabc.dk

Kantinepersonale

Lis Tolder Andersen

Vejlby Centervej 50 - lsnd@aabc.dk

Kantinepersonale

Lisa Nielsen

Viemosevej 1 - lnie@aabc.dk

kantinepersonale

Lisbeth Thylkjær Nielsen

Ringvej Syd 104 - ltn@aabc.dk

supervisor

Liva Hedegaard Thomsen

Sønderhøj 28 - liht@aabc.dk

uddannelsessekretær

Lone C. Larsen

Sønderhøj 28 - locl@aabc.dk - 8936 3101

Director of International Programmes and Relations

Lone Hansen

Sønderhøj 28 - lhan@aabc.dk - 0045 8936 3666

Underviser

Lone Hartmann Jensen

Viemosevej 1 - lohj@aabc.dk

Lektor

Lotte Gudiksen Holm

Vejlby Centervej 50 - logh@aabc.dk

Kantinepersonale

Louise Ahlers

Sønderhøj 30 - lshl@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Louise E. Kristensen

Sønderhøj 28 - lkri@aabc.dk

Underviser

Louise Sloth Andersen

Viemosevej 1 - lou@aabc.dk

Lektor

Mads Bo Nielsen

Vejlby Centervej 50 - mabo@aabc.dk - 8936 3846

Underviser

Mads Grill Mousing

Viemosevej 1 - mgmo@aabc.dk

Kok

Mads Jensen

Rådhusgade 56-58 - madj@aabc.dk

Rektor

Mads K. Andersen

Sønderhøj 28 - mka@aabc.dk

Cafemedarbejder

Mads Nissum

Skåde Skovvej 2 - madn@aabc.dk

Underviser

Mads Schultz Refsgaard

Vejlby Centervej 50 - masr@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Mads Ulrik Nielsen

Sønderhøj 28 - mun@aabc.dk

e-læringskonsulent, underviser og læsevejleder

Mads Vesterager Madsen

Sønderhøj 9, 2. sal - mvm@aabc.dk

Adjunkt

Mads Witte Madsen

Vejlby Centervej 50 - mwm@aabc.dk

Underviser

Mahmoud Mavahebei-Tabatabaei

Viemosevej 1 - mata@aabc.dk

Lektor

Mai-Britt F. Nielsen

Viemosevej 1 - mfn@aabc.dk - 8936 3448

Underviser og vejleder

Maj-Britt Korsgaard Ipsen

Sønderhøj 28 - mbko@aabc.dk - 8936 3757

Underviser

Maja Schweppenhäuser Brødsgaard

Viemosevej 1 - masb@aabc.dk

Underviser

Malakias Fogh Nordentoft

Viemosevej 1 - mafn@aabc.dk

Opvasker

Malte Eli Wittrup Krøis

Rådhusgade 56-58 - malk@aabc.dk

Underviser

Marc Kofoed Hye-Knudsen

Vejlby Centervej 50 - mahc@aabc.dk

Akademisk medarbejder

Maren Hvide Beim

Viemosevej 1 - mahb@aabc.dk

Cater

Margit Berg Johannesen

Rådhusgade 56-58 - mbjo@aabc.dk

kantinepersonale

Maria-Irina Solot

Ringvej Syd 104 - mip@aabc.dk

Kantinepersonale

Marian Kulik

Sønderhøj 30 - mkul@aabc.dk

Lektor, cand.ling.merc.

Marianne Bank

Viemosevej 1 - maba@aabc.dk - 8936 3447

Underviser

Marianne Borgen Nielsen

Vejlby Centervej 50 - manb@aabc.dk

Vejledningscenter

Marianne Glundal Nuur

Sønderhøj 28 - manu@aabc.dk - 8936 3732

Kantinepersonale

Marianne Leth Rasmussen

Sønderhøj 30 - mrrs@aabc.dk

Lektor

Marianne Skov Krøtel

Vejlby Centervej 50 - mask@aabc.dk - 8936 3842

Kommunikationsmedarbejder

Marie Bisbo

Sønderhøj 28 - mbis@aabc.dk - 8936 3680

Kantinepersonale

Marie Christine Holmsten Middelboe

Viemosevej 1 - mchm@aabc.dk

Underviser

Marie Svenstrup

Viemosevej 1 - masv@aabc.dk

Lektor

Marie-Louise Beyer Østergaard

Viemosevej 1 - maog@aabc.dk

Underviser

Marie-Louise Nellemann

Viemosevej 1 - mane@aabc.dk - 8936 3450

Cafemedarbejder

Marius Møller Bertelsen

Skåde Skovvej 2 - mmbe@aabc.dk

Underviser

Mark Holm Christiansen

Viemosevej 1 - mach@aabc.dk - 2622 8125

Kantinepersonale

Marlene Højlund

Sønderhøj 30 - mrhj@aabc.dk

Lønmedarbejder

Marlene Nielsen

Sønderhøj 28 - mrnl@aabc.dk - 8936 3615

Uddannelses- og erhvervsvejleder

Martha M. Skrydstrup

Sønderhøj 28 - msk@aabc.dk - 8936 3733

Underviser

Martin Ahm Nielsen

Vejlby Centervej 50 - mrt@aabc.dk

it medarbejder

Martin Busse

Sønderhøj 28 - mabu@aabc.dk - 8936 3205

Facility Manager

Martin Bøndergaard Sørensen

Viemosevej 1 - mabs@aabc.dk - 8936 3457

Erhvervskonsulent

Martin Kranz

Sønderhøj 28 - mark@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Martin Poulsen

Sønderhøj 28 - mbpo@aabc.dk - 8936 3791

Kantinepersonale

Martin Vasko

Sønderhøj 30 - vask@aabc.dk

Underviser

Mathias Damgaard Pedersen

Viemosevej 1 - madp@aabc.dk

Underviser

Mathias Lund Nielsen

Vejlby Centervej 50 - maln@aabc.dk

Underviser

Merete Andersen

Viemosevej 1 - mere@aabc.dk - 8936 3449

Underviser

Merete Christine Duus

Vejlby Centervej 50 - medu@aabc.dk - 8936 3841

It Serviceleder, Master i it

Merete Gravers

Sønderhøj 28 - meg@aabc.dk

Underviser

Mette Barslund

Viemosevej 1 - meba@aabc.dk

Markedsføringskonsulent

Mette Birch Skiffard-Nielsen

Sønderhøj 28 - mbsn@aabc.dk

Underviser

Mette Bøgelund

Rådhusgade 56-58 - mebo@aabc.dk - 2398 9843

Lektor, cand. merc.

Mette Dürhkoop Flou

Viemosevej 1 - medf@aabc.dk - 8936 3448

Kantinepersonale

Mette Enevoldsen Schmidt

Viemosevej 1 - mees@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Mette Meilandt

Sønderhøj 28 - metm@aabc.dk

Uddannelsessekretær

Mette Petersen

Vejlby Centervej 50 - mefp@aabc.dk - 8936 3812

Underviser

Mette-Marie Friis Bøegh

Viemosevej 1 - mmfb@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Mia Norman Andersen

Sønderhøj 28 - mna@aabc.dk

Kantinepersonale

Mia Vesterskov Eriksen

Viemosevej 1 - mve@aabc.dk

Underviser

Michael Brødsgaard Dodt

Rådhusgade 56-58 - mido@aabc.dk

Backofficemedarbejder

Michael Busse

Sønderhøj 28, 2tv - mibu@efif.dk

Rektor

Michael Jensen

Vejlby Centervej 50 - caje@aabc.dk - 8936 3804

Underviser

Michael Klos

Vejlby Centervej 50 - mikl@aabc.dk - 8936 3842

Centerchef

Michael Lund-Larsen

Sønderhøj 9, 2. sal - mll@aabc.dk - 8936 3322

Kok

Michael Truong

Skåde Skovvej 2 - mitr@aabc.dk

Underviser

Michelle Møller Thomsen

Vejlby Centervej 50 - mgt@aabc.dk - 6095 9458

Underviser

Mikkel Krag Brunvold

Vejlby Centervej 50 - brun@aabc.dk

Underviser

Mona Matten

Vejlby Centervej 50 - monm@aabc.dk

Vicerektor

Morten Adler Tommerup

Vejlby Centervej 50 - moto@aabc.dk - 8936 3803

Underviser

Morten Bonde Stenger

Viemosevej 1 - mobs@aabc.dk

it medarbejder

Morten Buus Andersen

Sønderhøj 28 - mba@aabc.dk

konsulent

Morten Christoffersen

Sønderhøj 28 - morc@digitalhandel.dk

Kantinepersonale

Morten From Andersen

Sønderhøj 30 - moan@aabc.dk

Underviser og studievejleder

Morten Hedegaard Mortensen

Rådhusgade 56-58 - mohe@aabc.dk

Underviser

Morten Høyrup Filsø

Viemosevej 1 - mofi@aabc.dk

Cand. Merc., brobygningskoordinator

Morten Jupin Haase

Viemosevej 1 - meju@aabc.dk - 8936 3460

Uddannelsessekretær

Nadja Maria Jacobsen

Vejlby Centervej 50 - naja@aabc.dk - 8936 3814

grundforløbsunderviser

Nanett Juliane Sørensen

Sønderhøj 28 - najs@aabc.dk

Underviser

Nanna Voss

Vejlby Centervej 50 - voss@aabc.dk - 8936 3846

Kantinepersonale

Nicklas Absalonsen

Sønderhøj 30 - niab@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Nicklas Nygaard Hansen

Sønderhøj 28 - ninh@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Nicolai Sten Hansen

Sønderhøj 28 - nish@aabc.dk

Underviser

Nicolai Zavilla

Skåde Skovvej 2 - niza@aabc.dk

Kantinepersonale

Nicolaj Christensen

Sønderhøj 30 - nicc@aabc.dk

Pedel

Niels Hyttel

Viemosevej 1 - nihy@aabc.dk

Underviser

Niels Lerbech Andersen

Vejlby Centervej 50 - nian@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

Niels Liboriussen

Viemosevej 1 - nili@aabc.dk - 8936 3449

Underviser

Niels-Henrik Winther

Viemosevej 1 - nhw@aabc.dk

Underviser

Nikolaj Jakobsen Løth

Viemosevej 1 - nijl@aabc.dk

Uddannelses- og erhvervsvejleder

Nils Schrøder

Viemosevej 1 - nils@aabc.dk - 2541 3560

Lektor

Nina Knudsbo

Viemosevej 1 - ninu@aabc.dk

Underviser

Nina Koefoed

Vejlby Centervej 50 - niko@aabc.dk - 8936 3846

Køkkenassistent

Nina Møller Rasmussen

Rådhusgade 56-58 - nira@aabc.dk

Opvasker

Noah Schmidt Ørting

Rådhusgade 56-58 - nsoe@aabc.dk

Adjunkt

Ole Nyboe Jensen

Vejlby Centervej 50 - olje@aabc.dk

Opvasker

Oskar Næsted

Skåde Skovvej 2 - osna@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Palle Bjørn Rosenkilde

Sønderhøj 28 - paro@aabc.dk

Bygningsinspektør

Palle Carlsen

Skåde Skovvej 2 - paca@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Paul Haahr

Sønderhøj 28 - paha@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

Peder Vinther Emdal Hay

Viemosevej 1 - pped@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Per Utzon

Sønderhøj 28 - put@aabc.dk

Kantinepersonale

Peter Huát

Sønderhøj 30 - huat@aabc.dk

Underviser

Peter Lindholm

Viemosevej 1 - peli@aabc.dk

Erhvervskonsulent

Peter Ostenfeldt

Sønderhøj 28 - peos@aabc.dk

Kantinepersonale

Peter Pinstrup

Sønderhøj 30 - pepi@aabc.dk

studentermedhjælper

Petra Hrabakova

Sønderhøj 30 - ptrh@eaaa.dk

Køkkenassistent

Pia Abildgaard

Skåde Skovvej 2 - piab@aabc.dk

Cater

Pia Mølgaard Deurs Florwe

Skåde Skovvej 2 - pini@aabc.dk

Underviser

Pia Udengaard Kusk Jensen

Vejlby Centervej 50 - pija@aabc.dk

Ekstern underviser

Poul Henning Jensen

Sønderhøj 28 - poje@aabc.dk - 8936 3734

grundforløbsunderviser

Poul Sarto

Sønderhøj 28 - psar@aabc.dk

Studievejleder

Randi Thuge Mikkelsen

Vejlby Centervej 50 - rami@aabc.dk

Underviser

Rane Schjøtt Ahle

Viemosevej 1 - raah@aabc.dk

Uddannelsesdirektør

Rasmus Gundelach

Rådhusgade 56-58 - ragu@aabc.dk - 8936 3530

Adjunkt

Rasmus Hauge Alminde

Viemosevej 1 - raal@aabc.dk

Kantinepersonale

Rasmus Hedelund Herning

Sønderhøj 30 - rah@aabc.dk

Cafemedarbejder

Rasmus Pedersen

Rådhusgade 56-58 - rpe@aabc.dk

Skolebetjent

René Bedsted Østergaard

Vejlby Centervej 50 - rboe@aabc.dk

grundforløbsunderviser

René Laursen

Sønderhøj 28 - rela@aabc.dk

planlægger

René Møller Pedersen

Sønderhøj 28 - rmp@aabc.dk - 8936 3707

Revision

Revisor Revisor

Sønderhøj 28 - revi@aabc.dk

Økonomimedarbejder

Revisor Revisor

Sønderhøj 28 - revi1@aabc.dk

Teamleder - studieadministration

Rikke Godsk Grome

Viemosevej 1 - rigr@aabc.dk - 8936 3453

Underviser

Rikke Holst Overgaard

Rådhusgade 56-58 - riov@aabc.dk

Underviser

Rikke Mosegaard Dyring

Viemosevej 1 - rimo@aabc.dk - 8936 3449

Kursuskoordinator

Rikke Norup Lerche

Skåde Skovvej 2 - rinl@aabc.dk - 8936 3574

Kantinepersonale

Rikke Thorngaard

Vejlby Centervej 50 - rith@aabc.dk

Underviser

Rita Zander Lienhøft

Rådhusgade 56-58 - rlie@aabc.dk

Kantinepersonale

Robert Paripovic

Sønderhøj 30 - ropa@aabc.dk

Lektor

Robert Steffensen

Vejlby Centervej 50 - rost@aabc.dk

Kantinepersonale

Robin Kotubej

Sønderhøj 30 - roko@aabc.dk

Kantinepersonale

Roghieh Pourkazem Diazaji

Viemosevej 1 - rodi@aabc.dk

Kantinepersonale

Roman Zvoda

Sønderhøj 30 - rozv@aabc.dk

Kantinepersonale

Rosa Lystager

Sønderhøj 30 - rosa@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Sabine Svoldgaard Nonbye

Sønderhøj 28 - sasv@aabc.dk

Bookingassistent

Sandra Kirchert

Skåde Skovvej 2 - saki@aabc.dk - 8936 3571

Økonomimedarbejder

Sanne Vejlin Nielsen

Sønderhøj 28 - sani@aabc.dk - 8936 3608

Underviser

Sara Kjærsgaard

Viemosevej 1 - sark@aabc.dk - 3030 4413

Cafemedarbejder

Sara Lønborg Poulsen

Rådhusgade 56-58 - slpo@aabc.dk

Elev

Sarah Harrath

Skåde Skovvej 2 - shar@aabc.dk - 8936 3585

kantinepersonale

Sarah Lundholm

Ringvej Syd 104 - salu@aabc.dk

Opvasker

Sascha Løvgreen Lade

Rådhusgade 56-58 - sala@aabc.dk

Kantinepersonale

Sashia Møller Steffensen

Sønderhøj 30 - sams@aabc.dk

It-elev

Sebastian K. Nielsen

Sønderhøj 28, 2tv - skn@efif.dk - 8936 3241

Lektor

Selma Erciyas

Viemosevej 1 - seer@aabc.dk

Underviser

Signe Damgaard Øst

Vejlby Centervej 50 - sign@aabc.dk

Uddannelsessekretær

Signe Vinding Bergløv

Skåde Skovvej 2 - sivj@aabc.dk - 8936 3582

Kantinepersonale

Simon Kolivand

Sønderhøj 30 - siko@aabc.dk

Underviser

Simone Sophia Mikkelsen

Vejlby Centervej 50 - smik@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Sophie Helleshøj Buch

Sønderhøj 28 - sobu@aabc.dk

Kantinepersonale

Srisawat Jørgensen

Vejlby Centervej 50 - sris@aabc.dk

Adjunkt

Steffen Bech Thygesen

Viemosevej 1 - sbt@aabc.dk

Underviser

Steffen Petersen

Vejlby Centervej 50 - stef@aabc.dk - 8936 3842

Ekstern underviser/konsulent

Steffen Somer

Skåde Skovvej 2 - sts@aabc.dk

uddannelsessekretær

Stine Aagaard Petersen

Sønderhøj 28 - STPE@aabc.dk - 8936 3106

Salgskoordinator

Stine Christiansen

Sønderhøj 28 - stch@aabc.dk

Underviser

Stinne Bach Nielsen

Vejlby Centervej 50 - stin@aabc.dk

Brobygningskoordinator, studievejleder

Sus Storgaard

Vejlby Centervej 50 - sus@aabc.dk - 8936 3831

planlægger

Susanne Bjørnholdt

Sønderhøj 28 - susb@aabc.dk - 8936 3709

Kontorassistent

Susanne Holbech Brøgger

Rådhusgade 56-58 - suhb@aabc.dk - 8936 3524

Kantinepersonale

Susie Lemminger Mortensen

Viemosevej 1 - susi@aabc.dk

kantinepersonale

Szymon Witt

Ringvej Syd 104 - swit@aabc.dk

Underviser

Søren Bisbo

Viemosevej 1 - bisb@aabc.dk

Opvasker

Søren Damsgaard

Skåde Skovvej 2 - sdam@aabc.dk

Psykolog

Søren Diederichsen

Sønderhøj 28 - sdi@aabc.dk

Lektor

Søren Haulund

Viemosevej 1 - haul@aabc.dk

Kantinepersonale

Søren Kithler

Sønderhøj 30 - kith@aabc.dk

Underviser

Søren Martin Laursen

Rådhusgade 56-58 - sola@aabc.dk

Hovedforløbsunderviser

Søren Nielsen

Sønderhøj 28 - soni@aabc.dk

Underviser

Søren Seest Marquart

Viemosevej 1 - soma@aabc.dk

Underviser

Søren Troelsgaard Fisker

Viemosevej 1 - stfi@aabc.dk

Lektor

Søren Valdemar Jarbæk Poulsen

Viemosevej 1 - sp@aabc.dk

Lektor

Tahmineh Asgari

Viemosevej 1 - tams@aabc.dk

kantinemedarbejder

Tanja Christensen

Sønderhøj 30 - tac@aabc.dk

Lektor

Tanja Overmark Andersen

Vejlby Centervej 50 - toa@aabc.dk

Underviser

Tea Langgaard

Rådhusgade 56-58 - tela@aabc.dk

Underviser

Therese Bigum Greve

Viemosevej 1 - thgr@aabc.dk

CIO

Thomas Friis Poulsen

Sønderhøj 28, 2tv - thpo@efif.dk - +45 2033 3281

Lektor, cand.jur

Thomas Koldig

Viemosevej 1 - thko@aabc.dk - 8936 3450

Teamleder - studieadministration

Thomas Rathcke

Rådhusgade 56-58 - rath@aabc.dk

Praktikvejleder

Thomas Vorgod

Sønderhøj 28 - tv@aabc.dk

Backofficemedarbejder

Thomas Østergaard Jensen

Sønderhøj 28, 2tv - thje@efif.dk - 8936 3220

Controller

Tilde Winther

Sønderhøj 28 - twin@aabc.dk - 8936 3613

Direktionsassistent

Tina Borroe Hermansen

Vejlby Centervej 50 - tbhe@aabc.dk

Hovedforløbsunderviser

Tina Frislev

Skåde Skovvej 2 - tfri@aabc.dk

Underviser

Tina Gudnitz

Vejlby Centervej 50 - tigu@aabc.dk - 4023 8366

Underviser

Tina Guldborg Jensen

Viemosevej 1 - tgje@aabc.dk

Konsulent Praktikservice

Tina Jensen

Rådhusgade 56-58 - tinj@aabc.dk - 8936 3525

grundforløbsunderviser

Tine Jensen

Sønderhøj 28 - tije@aabc.dk

Underviser

Tine Juhl Grønlund

Viemosevej 1 - tjj@aabc.dk

Bookingassistent

Tine Marie Hansen

Rådhusgade 56-58 - tiha@aabc.dk - 8936 3514

Kommunikationsmedarbejder

Tinie Milo Maibøll

Sønderhøj 28 - tinm@aabc.dk

Kantinepersonale

Tomas Polcik

Sønderhøj 30 - top@aabc.dk

Kantinepersonale

Tomas Sitarik

Sønderhøj 30 - toms@aabc.dk

Kantinepersonale

Tommy Den Van Tran

Sønderhøj 30 - tmdn@aabc.dk

Vicerektor

Torben Bisbo

Viemosevej 1 - tobi@aabc.dk - 8936 3452

Kantinechef

Torben Salskov

Sønderhøj 30 - tosa@aabc.dk - 8936 3348

IT-projektleder

Torben Svennesen

Rådhusgade 56-58 - tosv@aabc.dk - 8936 3557

Underviser

Trine Kallesøe

Skåde Skovvej 2 - trka@aabc.dk

Backofficemedarbejder

Trine Pedersen

Sønderhøj 28, 2tv - trpe@efif.dk - 8936 3240

Kantinepersonale

Troels Ohmeyer

Sønderhøj 30 - troh@aabc.dk

Underviser

Tue Witt

Viemosevej 1 - tuwi@aabc.dk

Lønmedarbejder

Ulla Bogh

Sønderhøj 28 - ulbo@aabc.dk - 8936 3619

Afdelingsleder

Ulla Jensen

Sønderhøj 28 - ulje@aabc.dk - 8936 3628

Afdelingsleder

Vibeke Mejling Kaihøj

Sønderhøj 28 - vika@aabc.dk - 8936 3605

Cafemedarbejder

Victor Buur Hansen

Rådhusgade 56-58 - vibh@aabc.dk

Cafemedarbejder

Victor Harding Norre Pedersen

Rådhusgade 56-58 - vict@aabc.dk

Økonomimedarbejder

Victor Kammeyer

Sønderhøj 28 - kamm@aabc.dk - 8936 3607

Kantinepersonale

Viktoria Bjarney Magnusdottir

Sønderhøj 30 - vbm@aabc.dk

Underviser

William Bech Skot-Hansen

Vejlby Centervej 50 - wbsh@aabc.dk

Opvasker

Wilnis Abren

Skåde Skovvej 2 - wab@aabc.dk

Uddannelsessekretær

Winnie Hvidberg

Viemosevej 1 - wihv@aabc.dk - 8936 3458

Aarhus Business College

Om Aarhus Business College

Sønderhøj 28

8260 Viby J

8936 3636

aabc@aabc.dk

CVR: 48 57 06 58

EAN: 5798000554238