Kontakt os

Her finder du Aarhus Handelsgymnasiums to adresser og kontaktinformationer

Vejlby Centervej 50
8240 Risskov
8936 3800
admve@aabc.dk


Viemosevej 1

8260 Viby J
8936 3450
admvi@aabc.dk




Pedelmedhjælper

Aase Kierstein Jepsen

Sønderhøj 28 - aaje@aabc.dk

Underviser

Aiste Juknaviciute

Viemosevej 1 - aiju@aabc.dk - 8936 3449

grundforløbsunderviser

Alice Majlund Hansen

Sønderhøj 28 - almh@aabc.dk - 8936 3797

Ekstern underviser

Allan Kenneth Jensen

Sønderhøj 28 - alje@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Anders Bolund Larsen

Sønderhøj 28 - abla@aabc.dk

Ekstern underviser

Anders Juul Balle

Sønderhøj 28 - abal@aabc.dk

Underviser

Andre' Krogh

Olof Palmes Allé 39 - akro@aabc.dk - 8936 3161

Underviser

Ane Marie Hjermitslev

Viemosevej 1 - amh@aabc.dk - 8936 3842

Uddannelses- og erhvervsvejleder

Anette Dalskov

Viemosevej 1 - anda@aabc.dk - 8936 3464

Underviser

Anette Kjær Lange

Vejlby Centervej 50 - anl@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Anette Korshøj

Sønderhøj 28 - atko@aabc.dk - 8936 3753

Kantinepersonale

Anette Laustsen

Viemosevej 1 - nttl@aabc.dk

Uddannelseschef

Anette Lind

Viemosevej 1 - alin@aabc.dk - 8936 3451

studievejleder og underviser

Anette Schouenborg Greibe

Olof Palmes Allé 39 - angr@aabc.dk - 8936 3117

Ekstern konsulent

Anette Straadt Opstrup

Sønderhøj 28 - anop@aabc.dk

Ekstern underviser

Anja Hammersholt Roune

Sønderhøj 28 - anro@aabc.dk

Underviser

Anja Lilli Beikes

Viemosevej 1 - anbe@aabc.dk

Underviser

Ann Bjørnskov

Vejlby Centervej 50 - annb@aabc.dk

Lektor

Ann Dimke

Vejlby Centervej 50 - adim@aabc.dk

Lektor

Anna Lise Witt

Viemosevej 1 - anwi@aabc.dk - 8936 3446

Underviser

Anna Vang Kryger

Viemosevej 1 - akry@aabc.dk

Ekstern konsulent

Anne Bastrup

Sønderhøj 28 - abas@aabc.dk

assistent - studieværksted

Anne Bjerggaard

Viemosevej 1 - annj@aabc.dk - 8936 3473

Underviser

Anne Christine Dissing Lauridsen

Vejlby Centervej 50 - acdl@aabc.dk

Underviser

Anne Dorte Mogensen

Vejlby Centervej 50 - admo@aabc.dk

Lektor

Anne Eckardt Bundgaard

Vejlby Centervej 50 - bund@aabc.dk

Underviser

Anne Haugaard Thomsen

Viemosevej 1 - anov@aabc.dk

Underviser

Anne Hofmann Larsen

Vejlby Centervej 50 - ahla@aabc.dk

Underviser

Anne Larsen

Viemosevej 1 - alar@aabc.dk - 8936 3448

Underviser

Anne Lise Lund

Olof Palmes Allé 39 - alu@aabc.dk - 8936 3189

Læsevejleder og underviser

Anne Mette Hansen

Olof Palmes Allé 39 - annh@aabc.dk - 8936 3181

Underviser

Anne Norlyk

Vejlby Centervej 50 - anno@aabc.dk - 8936 3842

Underviser

Anne Pradsgaard Nielsen

Vejlby Centervej 50 - apni@aabc.dk

Underviser

Anne Schouborg Engbirk

Vejlby Centervej 50 - ase@aabc.dk

Lektor

Anne Vibeke Schanz

Vejlby Centervej 50 - anvs@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Anne-Grethe Lykkegaard

Sønderhøj 28 - agl@aabc.dk

Underviser

Anne-Sophie Laurent

Vejlby Centervej 50 - asla@aabc.dk

Lektor, cand.mag.

Annemette Lodberg Olsen

Viemosevej 1 - alo@aabc.dk

Underviser

Annette Barsøe Kjærgaard

Vejlby Centervej 50 - akja@aabc.dk

Underviser og studie- og læsevejleder

Annette Düring Nielsen

Viemosevej 1 - ring@aabc.dk - 8936 3463

Underviser

Annie Stæhr Thomsen

Vejlby Centervej 50 - anth@aabc.dk - 8936 3846

Ekstern underviser

Arne Peter Jensen

Sønderhøj 28 - apj@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Ask Gulbech Jensen

Sønderhøj 28 - agje@aabc.dk - 8936 3757

Underviser og læsevejleder

Astrid Kjems

Sønderhøj 28 - askj@aabc.dk - 8936 3757

Lektor og læsevejleder

Barbara Kjær-Hansen

Viemosevej 1 - bakh@aabc.dk

Kantinepersonale

Barbora Stolarikova

Sønderhøj 30 - bstl@aabc.dk

Kantinepersonale

Basima Yousif

Sønderhøj 30 - byou@aabc.dk

Direktionssekretær

Bente Buur

Sønderhøj 9 - bbn@aabc.dk - 8936 3611

Lektor

Bente Jacobsen

Viemosevej 1 - beja@aabc.dk - 8936 3446

Kantinepersonale

Berit Lisbeth Thorngaard

Vejlby Centervej 50 - beth@aabc.dk

Ekstern underviser

Bernt Steenstrup Clausen

Sønderhøj 28 - becl@aabc.dk

Bibliotekar

Betina Briand Sjøstrøm

Viemosevej 1 - beti@aabc.dk - 8936 3493

Underviser og læsevejleder

Birgit Faber

Sønderhøj 28 - fab@aabc.dk - 8936 3757

grundforløbsunderviser

Birgit Jordansen

Sønderhøj 28 - bijo@aabc.dk - 8936 3797

kantinepersonale

Birgitte Nielsen

Ringvej Syd 104 - birn@aabc.dk

Ekstern underviser/konsulent

Birgitte Rahbek

Sønderhøj 28 - bira@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Birthe Svendsen

Sønderhøj 28 - bir@aabc.dk - 8936 3791

Underviser

Bjarke Bundgaard

Viemosevej 1 - bb@aabc.dk

Underviser

Bjarne Dalgaard Hansen

Viemosevej 1 - bjah@aabc.dk

Underviser

Bjarne Smedegaard Mortensen

Vejlby Centervej 50 - bjm@aabc.dk

Ekstern konsulent

Bjørn Bay

Sønderhøj 28 - bjba@aabc.dk

Adjunkt

Bjørn Salskov

Vejlby Centervej 50 - sals@aabc.dk

Underviser

Bodil Matzen

Viemosevej 1 - bmat@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

Brith Vester Jøker

Viemosevej 1 - bvj@aabc.dk

Underviser

Camila Linn Garibaldi

Olof Palmes Allé 39 - clg@aabc.dk

Kursussekretær

Camilla Kruse

Sønderhøj 28 - caja@aabc.dk - 8936 3008

grundforløbsunderviser

Cana Jørgensen

Sønderhøj 28 - cjoe@aabc.dk - 8936 3791

Servicedesk medarbejder

Carsten Drews

Viemosevej 1 - cadr@aabc.dk - 8936 3202

Konsulent

Carsten Wickstrøm

Sønderhøj 28 - cawi@aabc.dk

Praktikkonsulent/underviser

Cathrine Andreasen

Olof Palmes Allé 39 - cata@aabc.dk

Ekstern underviser

Charlotte Hedegaard

Sønderhøj 28 - chni@aabc.dk

Lektor

Charlotte Krarup

Viemosevej 1 - chkr@aabc.dk

Konsulent

Charlotte Michelsen

Sønderhøj 28 - chmi@aabc.dk

Kantinepersonale

Charlotte Zaremba

Sønderhøj 30 - chaz@aabc.dk

Underviser

Christian Nielsen

Viemosevej 1 - chn@aabc.dk

Underviser

Christian Romby Poulsen

Olof Palmes Allé 39 - crpo@aabc.dk - 8936 3189

Underviser

Christian Schumacher

Vejlby Centervej 50 - chsc@aabc.dk - 8936 3846

Underviser

Christian Ulrik Gorm Homaa

Viemosevej 1 - chom@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

Christina Rødsgaard Lind Bendixen

Viemosevej 1 - chbe@aabc.dk - 8936 3447

Underviser

Christine Jende Nielsen

Viemosevej 1 - chje@aabc.dk

Underviser

Christoffer Vinther Pedersen

Viemosevej 1 - cpp@aabc.dk

Ekstern underviser

Claus Christian Bernhard Haase

Sønderhøj 28 - chaa@aabc.dk

Lektor

Claus Zedlitz

Viemosevej 1 - claz@aabc.dk

Konsulent

Connie Relsted

Sønderhøj 28 - core@aabc.dk - 8936 3017

kontorelev

Cristina Posiar

Sønderhøj 28 - cpos@aabc.dk

Pedelmedhjælper

Dag Støre

Sønderhøj 28 - dast@aabc.dk - 8936 3730

Ekstern underviser

Dann Bleeker Pedersen

Sønderhøj 28 - dped@aabc.dk

Underviser

Detlef Christiansen

Viemosevej 1 - dech@aabc.dk - 8936 3446

underviser/studievejleder

Ditte Falbe-Hansen

Viemosevej 1 - diha@aabc.dk - 8936 3461

Underviser

Ditte Flamand Quist

Viemosevej 1 - dfq@aabc.dk

Adjunkt

Ditte Ulrikka Nielsen

Viemosevej 1 - duni@aabc.dk

Lektor, cand.mag.

Doris K. Jepsen

Viemosevej 1 - dkj@aabc.dk - 8936 3446

Ekstern underviser

Dorrit Bjerre

Sønderhøj 28 - bje@aabc.dk - 8936 3795

Uddannelsessekretær

Dorte Sandberg

Viemosevej 1 - dosa@aabc.dk - 8936 3455

uddannelsessekretær

Dorthe Bergenhammer Rasmussen

Sønderhøj 28 - dobe@aabc.dk - 8936 3716

Ekstern underviser

Dorthe Klitgaard Kristensen

Sønderhøj 28 - dogr@aabc.dk

Lektor, cand.ling.merc.

Dorthe Nedergaard Semmelhack

Viemosevej 1 - dose@aabc.dk

Lektor

Ebbe Freltoft Knudsen

Vejlby Centervej 50 - ebfk@aabc.dk - 8936 3855

Lektor

Ebbe Høj

Vejlby Centervej 50 - ebho@aabc.dk

Lektor

Elisabeth Refsgaard

Vejlby Centervej 50 - elre@aabc.dk - 8936 3842

Ekstern underviser

Else Glud Flytkjær

Sønderhøj 28 - flyt@aabc.dk - 8936 3795

Uddannelsessekretær

Else Hedegaard A. Brinch

Viemosevej 1 - elbr@aabc.dk - 8936 3454

Kantinepersonale

Eman Victor Saleem

Sønderhøj 28 - mnsl@aabc.dk

Kantinepersonale

Emilie Larsen Bro

Sønderhøj 30 - embr@aabc.dk

Ekstern konsulent

Finn Heile Nicolaisen

Sønderhøj 28 - fin@aabc.dk - 8936 3700

Underviser

Flemming Marcus Johansson

Olof Palmes Allé 39 - flda@aabc.dk - 8936 3162

Økonomimedarbejder

Flemming Nymann Andersen

Sønderhøj 9 - flna@aabc.dk - 8936 3603

extern

Folmer Kjær

Sønderhøj 28 - fokj@aabc.dk

Skolebetjent

Franz Erik Posch

Vejlby Centervej 50 - frpo@aabc.dk - 8936 3822

Praktikkonsulent/underviser

Freddy Overgaard Christensen

Olof Palmes Allé 39 - froc@aabc.dk

Ekstern underviser

Frede Lund

Sønderhøj 28 - flun@aabc.dk - 8936 3753

Kursussekretær

Gitte B. Andersen

Sønderhøj 28 - gira@aabc.dk - 8936 3019

Kantinepersonale

Gitte Krüger Karlson

Sønderhøj 30 - gkka@aabc.dk

Uddannelses- og praktikchef

Gitte Møller

Olof Palmes Allé 39 - gim@aabc.dk - 8936 3109

Direktør

Gitte Nørgaard

Sønderhøj 9 - gini@aabc.dk - 8936 3610

Servicedesk medarbejder

Gorm Reventlow

Sønderhøj 30 - gore@aabc.dk - 8936 3209

Lektor, cand. merc.

Gustave Ntandikiye

Viemosevej 1 - gunt@aabc.dk - 8936 3449

Underviser

Hanna Weichert Hjorth

Olof Palmes Allé 39 - hw@aabc.dk - 8936 3189

hovedforløbsunderviser

Hanne Andersen Svop

Sønderhøj 28 - hasv@aabc.dk - 8936 3743

hovedforløbsunderviser

Hanne Fihl Baier

Sønderhøj 28 - hba@aabc.dk - 8936 3745

Underviser

Hanne Marie Lundgaard

Vejlby Centervej 50 - halu@aabc.dk

Lektor, cand.ling.merc.

Hanne Nørskov

Viemosevej 1 - haka@aabc.dk - 8936 3447

Kantinepersonale

Hanne Pedersen

Vejlby Centervej 50 - hape@aabc.dk

Ekstern underviser

Hans Christian Brix Nørgaard

Sønderhøj 28 - hcno@aabc.dk

Forstander

Hans Henning Nielsen

Sønderhøj 28 - hani@aabc.dk - 8936 3704

Ekstern underviser

Hans Jørgen Lindegård

Sønderhøj 28 - hjli@aabc.dk

Underviser

Hans Peter Nørgaard

Olof Palmes Allé 39 - hapn@aabc.dk - 8936 3189

hovedforløbsunderviser

Hans Thomas Hjorth

Sønderhøj 28 - hth@aabc.dk - 8936 3752

Lønmedarbejder

Heidi Christina Hansen

Sønderhøj 9 - hiha@aabc.dk - 8936 3616

Controller

Heidi Drengsgaard Nielsen

Sønderhøj 9 - hdre@aabc.dk - 8936 3640

Underviser

Heidi Madsen

Vejlby Centervej 50 - hma@aabc.dk

Underviser

Helena Borum

Vejlby Centervej 50 - hebo@aabc.dk

uddannelsessekretær

Helene Bech

Sønderhøj 28 - hebe@aabc.dk - 8936 3712

Uddannelsessekretær

Helle Christensen

Vejlby Centervej 50 - hech@aabc.dk - 8936 3815

Underviser

Helle Fogh

Vejlby Centervej 50 - hefo@aabc.dk

Underviser

Helle Haaning

Vejlby Centervej 50 - heha@aabc.dk

Kantinepersonale

Helle Skov

Sønderhøj 30 - hsk@aabc.dk - 8936 3856

Økonomimedarbejder

Helle Thulstrup Larsen

Sønderhøj 9 - htl@aabc.dk - 8936 3632

Ekstern underviser

Henriette Ejlsmark Svensson

Sønderhøj 28 - hknu@aabc.dk

Pedel

Henrik B. Jespersen

Sønderhøj 28 - hebj@aabc.dk - 8936 3724

Servicedesk medarbejder

Henrik Bradsted Nielsen

Vejlby Centervej 50 - hbni@aabc.dk - 8936 3201

Underviser

Henrik Christensen

Vejlby Centervej 50 - henc@aabc.dk

Underviser

Henrik F. Poulsen

Viemosevej 1 - hepo@aabc.dk - 8936 3448

Pedel

Henrik Hummel

Olof Palmes Allé 39 - hehu@aabc.dk - 8936 3121

Vejleder

Henrik Overgaard

Sønderhøj 28 - heo@aabc.dk - 8936 3700

hovedforløbsunderviser

Henrik Rasmussen

Sønderhøj 28 - hras@aabc.dk

Afdelingsleder

Henrik Skov Gundersen

Sønderhøj 9 - hsg@aabc.dk - 8936 3606

grundforløbsunderviser

Henrik Sonne Friis

Sønderhøj 28 - hfri@aabc.dk

Konsulent

Henrik Strømkjær

Sønderhøj 28 - hest@aabc.dk

Underviser

Henrik Wiwe Mortensen

Vejlby Centervej 50 - hewm@aabc.dk - 8936 3836

Lektor

Iben Marie Poulsen

Viemosevej 1 - ibpo@aabc.dk

Lektor

Iben Sønderup

Vejlby Centervej 50 - ibso@aabc.dk

Mediegrafiker

Ida Egeberg

Sønderhøj 9 - ide@aabc.dk - 8936 3681

Uddannelsessekretær

Ina van Gaever Lautrup Thers

Olof Palmes Allé 39 - ithe@aabc.dk - 8936 3102

grundforløbsunderviser

Inga Stegelmann

Sønderhøj 28 - inst@aabc.dk - 8936 3797

Ekstern underviser

Inge Bente Madsen

Sønderhøj 28 - inma@aabc.dk

Skolepraktik/assistent

Inge Christoffersen

Olof Palmes Allé 39 - ichr@aabc.dk

Lektor

Inge Lumby Olesen

Vejlby Centervej 50 - io@aabc.dk - 8936 3846

Underviser

Ingelis Toxvig

Vejlby Centervej 50 - into@aabc.dk - 8936 3842

Assistent

Inger Wacher Jensen

Vejlby Centervej 50 - inwa@aabc.dk - 8936 3844

Lektor

Ingrid S. Bjerrum

Viemosevej 1 - isbj@aabc.dk - 8936 3447

Underviser

Jakob Mørk Christiansen

Viemosevej 1 - jach@aabc.dk

Underviser

Jan Bandsberg Nielsen

Vejlby Centervej 50 - jann@aabc.dk

Underviser

Jan Dupont

Vejlby Centervej 50 - jadu@aabc.dk

hovedforløbsunderviser

Jan Pedersen

Sønderhøj 28 - jp@aabc.dk - 8936 3749

uddannelsessekretær

Jane Bossow

Sønderhøj 28 - jbos@aabc.dk - 8936 3713

Markedsføringskonsulent

Janne Broholt

Sønderhøj 9 - broh@aabc.dk - 8936 3627

Kantinepersonale

Jannie Nielsen

Sønderhøj 30 - jnie@aabc.dk

Kantinepersonale

Jannie Terkelsen

Sønderhøj 30 - jant@aabc.dk

Lektor

Jeanette Fæster Jensen

Vejlby Centervej 50 - jeje@aabc.dk

Lektor

Jeanette Hassing

Vejlby Centervej 50 - jeha@aabc.dk

Praktikvejleder

Jeanette Nielsen Thomadsen

Olof Palmes Allé 39 - jtho@aabc.dk

Uddannelseschef

Jeannette Timmermann Bonnén

Vejlby Centervej 50 - jtbo@aabc.dk - 8936 3803

Adjunkt

Jens Erik Ostenfeld

Vejlby Centervej 50 - jeno@aabc.dk

Underviser

Jens Jakob Povlsen

Olof Palmes Allé 39 - povl@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Jens Kristian Nørgaard Sommer

Sønderhøj 28 - jeni@aabc.dk - 8936 3705

Underviser

Jens Kristian Toft

Vejlby Centervej 50 - toft@aabc.dk

Underviser

Jens Winther

Vejlby Centervej 50 - jewi@aabc.dk - 8936 3841

Underviser

Jeppe Groth Fibæk

Viemosevej 1 - jegf@aabc.dk

Ekstern underviser

Jeppe Lange

Sønderhøj 28 - jlan@aabc.dk

Business Development

Jesper Krogh Schlosser

Sønderhøj 28 - jeks@aabc.dk - 8936 3742

Underviser

Jesper S. H. Kristiansen

Viemosevej 1 - jshk@aabc.dk

Underviser

Jesper Toft Hansen

Vejlby Centervej 50 - jhan@aabc.dk

kantinepersonale

Jette Wardinghus

Ringvej Syd 104 - jtwr@aabc.dk

Ekstern underviser

Jill Brockmann

Vejlby Centervej 50 - jilb@aabc.dk

Teknisk koordinator

Johann Cornils

Sønderhøj 9 - joco@aabc.dk - 8936 3239

Underviser

Johanne Helbo Bøndergaard

Viemosevej 1 - johb@aabc.dk

Underviser

John Albin Hansen

Viemosevej 1 - joah@aabc.dk - 8936 3446

Lektor

John E. Christensen

Vejlby Centervej 50 - jc@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

John Jensen

Viemosevej 1 - jj@aabc.dk - 8936 3449

hovedforløbsunderviser

John Jensen Brødløs

Sønderhøj 28 - jjb@aabc.dk

Ekstern underviser

Jonas Holdensen

Sønderhøj 28 - jonh@aabc.dk - 8936 3700

hovedforløbsunderviser

Jorge Garibaldi

Sønderhøj 28 - jgar@aabc.dk - 8936 3700

Kantinepersonale

Josef Youkhana Hormes

Viemosevej 1 - jhrm@aabc.dk

kantinepersonale

Juana Jasmin Guldfeldt

Ringvej Syd 104 - jjgul@aabc.dk

Informationsvejleder

Jytte Sonne Andersen

Vejlby Centervej 50 - jyan@aabc.dk - 8936 3862

LOP-konsulent

Jørgen Elmegaard

Olof Palmes Allé 39 - jelm@aabc.dk - 2561 7446

Projekt- og systemkoordinator

Jørgen Henriksen

Sønderhøj 9, 2tv - jh@efif.dk - 8936 3212

Underviser

Jørgen Pedersen

Viemosevej 1 - jrpe@aabc.dk - 8936 3448

Konsulent

Jørn Lykkegaard

Sønderhøj 28 - joly@aabc.dk - 8936 3004

Kantinepersonale

Kantine kantine

Sønderhøj 30 - knt@aabc.dk

Lektor

Karen Mimi Møller

Vejlby Centervej 50 - kamo@aabc.dk

Adjunkt

Karina Bundgaard

Vejlby Centervej 50 - kabu@aabc.dk - 8936 3800

Underviser

Karina Gjeding Andersen

Olof Palmes Allé 39 - kga@aabc.dk

Kantinepersonale

Karina Petersen

Olof Palmes Allé 39 - kpe@aabc.dk

Pedel

Karsten Jexen Jensen

Olof Palmes Allé 39 - jexe@aabc.dk - 8936 3121

Pedelmedhjælper

Kasper Bjørn Andersen

Vejlby Centervej 50 - kasa@aabc.dk - 8936 3821

Underviser

Kasper Daugård Thomsen

Viemosevej 1 - kadt@aabc.dk

Lektor

Kasper Thordahl Møller

Viemosevej 1 - ktm@aabc.dk

Ekstern underviser

Katharina Madsen

Sønderhøj 28 - kama@aabc.dk

ledelsessekretær

Katrine Just

Sønderhøj 28 - kaju@aabc.dk - 8936 3702

Adjunkt

Keld Sørensen Woldenhof

Vejlby Centervej 50 - keso@aabc.dk

extern

Kelvin Asbjørn Strømsholt

Sønderhøj 28 - kstr@aabc.dk

Økonomi- og administrationschef

Kenneth Lindblad

Sønderhøj 9 - keli@aabc.dk - 8936 3612

Servicedesk medarbejder

Kent Pryds Wormsdorf

Sønderhøj 30 - kewo@aabc.dk - 8936 3217

grundforløbsunderviser

Kim Winther

Sønderhøj 28 - kwin@aabc.dk - 8936 3795

Økonomimedarbejder

Kirsten Annette Mortensen

Sønderhøj 9 - kimo@aabc.dk - 8936 3607

grundforløbsunderviser

Kirsten Fyhn

Sønderhøj 28 - fy@aabc.dk - 8936 3797

bibliotekar

Kirsten Hansen Olesen

Vejlby Centervej 50 - kio@aabc.dk - 8936 3827

hovedforløbsunderviser

Kirsten Kjær Nielsen Rugaard

Sønderhøj 28 - kkru@aabc.dk - 8936 3751

Konsulent

Kirsten Nordenbæk

Sønderhøj 28 - kino@aabc.dk

hovedforløbsunderviser

Kirsten Oxlund

Sønderhøj 28 - kop@aabc.dk - 8936 3755

grundforløbsunderviser

Klaus Georg Pirker Jørgensen

Sønderhøj 28 - kljr@aabc.dk - 8936 3791

Rektor

Knud Vestergaard Nielsen

Vejlby Centervej 50 - knvn@aabc.dk - 8936 3806

Økonomimedarbejder

Kristian Bjerg

Sønderhøj 9 - kb@aabc.dk - 8936 3604

Underviser

Kristian Nikolaj Rasmussen

Vejlby Centervej 50 - krra@aabc.dk

Ejendomsserviceteknikerelev

Kurt Ladefoged Jepsen

Vejlby Centervej 50 - kuje@aabc.dk

Underviser

Laila Nørgaard

Viemosevej 1 - lsni@aabc.dk - 8936 3449

Underviser

Lars Blach

Viemosevej 1 - larb@aabc.dk - 8936 3446

Underviser, Cand. ling. Merc.

Lars Fransen

Viemosevej 1 - lafr@aabc.dk - 8936 3449

Konsulent

Lars Gebert

Sønderhøj 28 - laha@aabc.dk

Underviser

Lars Henrik Jedig Petersen

Olof Palmes Allé 39 - ljp@aabc.dk - 8936 3190

Underviser

Lars Niels Bech

Vejlby Centervej 50 - lnbe@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Lars Vejs-Petersen

Sønderhøj 28 - lvpe@aabc.dk - 8936 3757

hovedforløbsunderviser

Lars Østergaard Sunesen

Sønderhøj 28 - lasu@aabc.dk

Underviser

Lasse Gross-Nielsen

Viemosevej 1 - lagn@aabc.dk

Underviser

Lasse Tage Olsen

Olof Palmes Allé 39 - lto@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Laura Cuppone

Sønderhøj 28 - lcup@aabc.dk

Underviser

Leif Marthedal Sørensen

Viemosevej 1 - lms@aabc.dk

Vejleder

Lene Grønbech Sørensen

Olof Palmes Allé 39 - lgso@aabc.dk - 8936 3116

Kantinepersonale

Lene Holmberg Jensen

Sønderhøj 30 - lnjn@aabc.dk

Kantinepersonale

Lilian Charles Moses

Sønderhøj 28 - lcg@aabc.dk

Ekstern konsulent

Linda Bak Schröder

Sønderhøj 28 - libs@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Linda Buhl Krog

Sønderhøj 28 - libu@aabc.dk - 8936 3757

Adjunkt

Linda Højgaard Svendsen

Viemosevej 1 - lihs@aabc.dk

Underviser

Line Rehde Andersen

Olof Palmes Allé 39 - lira@aabc.dk

Journalist

Line Rønn

Sønderhøj 9 - liro@aabc.dk - 8936 3608

Administrativ kontormedarbejder

Line Sønder Andersen

Sønderhøj 30 - lsan@aabc.dk

Kantinepersonale

Lis Tolder Andersen

Vejlby Centervej 50 - lsnd@aabc.dk

Kantinepersonale

Lisa M A Kristensen

Vejlby Centervej 50 - lika@aabc.dk

Lektor

Lisbeth Kjær Carlson

Viemosevej 1 - likc@aabc.dk

Praktikservice

Lise Lefevre Olsen

Olof Palmes Allé 39 - llo@aabc.dk

Underviser

Lise Steen Rasmussen

Olof Palmes Allé 39 - lras@aabc.dk - 8936 3169

Ekstern underviser

Lise Thomsen

Sønderhøj 28 - lth@aabc.dk

Lønmedarbejder

Lizette Mary Guldfeldt

Sønderhøj 9 - ligu@aabc.dk - 8936 3617

Uddannelsessekretær

Lone C. Larsen

Olof Palmes Allé 39 - locl@aabc.dk - 8936 3101

Uddannelsessekretær

Lone Dahlsgaard Petersen

Vejlby Centervej 50 - ldla@aabc.dk - 8936 3812

Director of International Programmes and Relations

Lone Hansen

Sønderhøj 9 - lhan@aabc.dk - 0045 8936 3666

grundforløbsunderviser

Lone Hartmann Jensen

Sønderhøj 28 - lohj@aabc.dk - 8936 3795

Kantinepersonale

Lotte Elfrom Hansen

Viemosevej 1 - ltha@aabc.dk - 8936 3456

Lektor

Lotte Gudiksen Holm

Vejlby Centervej 50 - logh@aabc.dk

Underviser

Louise Agerbo

Viemosevej 1 - loab@aabc.dk

Kantinepersonale

Louise Ahlers

Sønderhøj 30 - lshl@aabc.dk

Projektkoordinator

Louise Dyhr Mortensen

Sønderhøj 28 - land@aabc.dk - 8936 3016

grundforløbsunderviser

Louise E. Kristensen

Sønderhøj 28 - lkri@aabc.dk

Underviser

Louise Sloth Andersen

Viemosevej 1 - lou@aabc.dk

Lektor

Mads Bo Nielsen

Vejlby Centervej 50 - mabo@aabc.dk - 8936 3846

Uddannelseschef

Mads K. Andersen

Sønderhøj 28 - mka@aabc.dk - 8936 3731

grundforløbsunderviser

Mads Ulrik Nielsen

Sønderhøj 28 - mun@aabc.dk - 8936 3791

Underviser og læsevejleder

Mads Vesterager Madsen

Sønderhøj 28 - mvm@aabc.dk - 8936 3705

Adjunkt

Mads Witte Madsen

Vejlby Centervej 50 - mwm@aabc.dk

Adjunkt

Magnus Lundstrøm O Christensen

Vejlby Centervej 50 - magc@aabc.dk

Underviser

Mai-Britt F. Nielsen

Viemosevej 1 - mfn@aabc.dk - 8936 3448

grundforløbsunderviser

Maj-Britt Korsgaard Ipsen

Sønderhøj 28 - mbko@aabc.dk - 8936 3757

Underviser

Malakias Fogh Nordentoft

Viemosevej 1 - mafn@aabc.dk

Underviser

Manja Meilandt Leedsøe

Vejlby Centervej 50 - maml@aabc.dk

Ekstern underviser

Maria Bang Vangsgaard

Sønderhøj 28 - mava@aabc.dk

Ekstern underviser

Maria Cathrine C V Schmidt

Sønderhøj 28 - mcs@aabc.dk - 8936 3700

Kontorelev

Maria Falastin Kramer Møller

Vejlby Centervej 50 - mfkm@aabc.dk

Kantinepersonale

Maria Stolarikova

Sønderhøj 30 - mstl@aabc.dk

Lektor, cand.ling.merc.

Marianne Bank

Viemosevej 1 - maba@aabc.dk - 8936 3447

Vejledningscenter

Marianne Glundal Nuur

Sønderhøj 28 - manu@aabc.dk - 8936 3732

grundforløbsunderviser

Marianne Klostergaard Kristensen

Sønderhøj 28 - makl@aabc.dk - 8936 3757

Kantinepersonale

Marianne Leth Rasmussen

Sønderhøj 30 - mrrs@aabc.dk

Lektor

Marianne Skov Krøtel

Vejlby Centervej 50 - mask@aabc.dk

Underviser

Mark Holm Christiansen

Viemosevej 1 - mach@aabc.dk - 8936 3446

Lønmedarbejder

Marlene Nielsen

Sønderhøj 9 - mrnl@aabc.dk

Uddannelses- og erhvervsvejleder

Martha M. Skrydstrup

Sønderhøj 28 - msk@aabc.dk - 8936 3733

Servicedesk medarbejder

Martin Busse

Olof Palmes Allé 39 - mabu@aabc.dk - 8936 3205

Pedel

Martin Bøndergaard Sørensen

Viemosevej 1 - mabs@aabc.dk - 8936 3457

Underviser

Martin Rix

Vejlby Centervej 50 - mari@aabc.dk - 8936 3833

Underviser

Merete Andersen

Viemosevej 1 - mere@aabc.dk - 8936 3449

Underviser

Merete Christine Duus

Vejlby Centervej 50 - medu@aabc.dk

It Serviceleder, Master i it, Organisation

Merete Gravers

Sønderhøj 9 - meg@aabc.dk

Praktikkonsulent/underviser

Merete Snedker

Olof Palmes Allé 39 - mesn@aabc.dk

Markedsføringskonsulent

Mette Birch Skiffard-Nielsen

Sønderhøj 9 - mbsn@aabc.dk - 8936 3680

kontorelev

Mette Dreier

Sønderhøj 28 - medr@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

Mette Dürhkoop Flou

Viemosevej 1 - medf@aabc.dk - 8936 3448

Teamleder

Mette Gebert Sutherland

Olof Palmes Allé 39 - mgsu@aabc.dk - 8936 3172

praktikservice

Mette Marie Lahn Jørgensen

Olof Palmes Allé 39 - meso@aabc.dk - 8936 3103

Uddannelsessekretær

Mette Petersen

Vejlby Centervej 50 - mefp@aabc.dk - 8936 3814

Uddannelseschef

Michael Brødsgaard Dodt

Sønderhøj 28 - mido@aabc.dk

Uddannelseschef

Michael Jensen

Vejlby Centervej 50 - caje@aabc.dk - 8936 3804

Underviser

Michael Klos

Vejlby Centervej 50 - mikl@aabc.dk

Centerchef

Michael Lund-Larsen

Sønderhøj 30 - mll@aabc.dk - 8936 3322

Lektor, cand. merc.

Michael Torp

Viemosevej 1 - mtor@aabc.dk

Underviser

Michela Bondo Jensen

Viemosevej 1 - mibj@aabc.dk

Underviser

Michelle Gummer Thomsen

Vejlby Centervej 50 - mgt@aabc.dk

Ekstern underviser

Mikkel Kleis

Sønderhøj 28 - mkle@aabc.dk

Underviser

Mikkel Krag Brunvold

Vejlby Centervej 50 - brun@aabc.dk

Underviser

Mona Matten

Vejlby Centervej 50 - monm@aabc.dk

it medarbejder

Morten Buus Pedersen

Sønderhøj 9 - mbp@aabc.dk

cand. merc., brobygningskoordinator

Morten Jupin Haase

Viemosevej 1 - meju@aabc.dk - 8936 3460

Elev

Nadja Maria Jacobsen

Sønderhøj 9 - naja@aabc.dk - 8936 3619

kantinepersonale

Najarak Mariia Chemnitz

Ringvej Syd 104 - najc@aabc.dk

Uddannelsessekretær

Nanna Hansen

Vejlby Centervej 50 - naha@aabc.dk - 8936 3813

Underviser

Nanna Voss

Vejlby Centervej 50 - voss@aabc.dk - 8936 3846

Ekstern underviser

Niels Bonde Larsen

Sønderhøj 28 - nbla@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Niels Brøgger

Sønderhøj 28 - nibr@aabc.dk - 8936 3705

Konsulent

Niels Jungløv

Sønderhøj 28 - niju@aabc.dk - 8936 3072

Ekstern underviser

Niels Ketil Dahl

Sønderhøj 28 - nida@aabc.dk

Lektor, cand. merc.

Niels Liboriussen

Viemosevej 1 - nili@aabc.dk - 8936 3449

Underviser

Niels-Henrik Winther

Viemosevej 1 - nhw@aabc.dk

Uddannelses- og erhvervsvejleder

Nils Bovbjerg Schrøder

Viemosevej 1 - nils@aabc.dk - 8936 3462

Lektor

Nina Knudsbo

Vejlby Centervej 50 - ninu@aabc.dk

Underviser

Nina Koefoed

Vejlby Centervej 50 - niko@aabc.dk

Adjunkt

Nina Østergaard Kjeldsen

Vejlby Centervej 50 - nok@aabc.dk

kontorelev

Oksana Gordej

Sønderhøj 28 - oksa@aabc.dk

Adjunkt

Ole Nyboe Jensen

Vejlby Centervej 50 - olje@aabc.dk

Servicedesk medarbejder

Ole Sørensen

Sønderhøj 30 - oles@aabc.dk - 8936 3206

Underviser

Palle Bjørn Rosenkilde

Olof Palmes Allé 39 - paro@aabc.dk - 8936 3169

grundforløbsunderviser

Paul Haahr

Sønderhøj 28 - paha@aabc.dk - 8936 3797

Adjunkt, Cand. merc. International Economic Consulting

Peder Vinther Pedersen

Viemosevej 1 - pped@aabc.dk

Ekstern konsulent

Per Lund

Sønderhøj 28 - plu@aabc.dk

grundforløbsunderviser

Per Utzon

Sønderhøj 28 - put@aabc.dk - 8936 3757

SKP medhjælp

Pernille Jeanett Oehlenschläger Schumer

Olof Palmes Allé 39 - pjos@aabc.dk

Ekstern underviser

Peter Holm Jensen

Sønderhøj 28 - pjen@aabc.dk

Pedel

Peter Klein Rasmussen

Viemosevej 1 - pekl@aabc.dk - 8936 3467

grundforløbsunderviser

Peter Martin Valeur Leffers

Sønderhøj 28 - lef@aabc.dk - 8936 3797

LOP-konsulent

Peter Ostenfeldt

Olof Palmes Allé 39 - peos@aabc.dk

Ekstern underviser

Peter Runo Elsnab

Sønderhøj 28 - peru@aabc.dk

Konsulent

Peter Schmidt Lassen

Olof Palmes Allé 39 - pela@aabc.dk - 2960 4146

extern

Peter Winge

Sønderhøj 28 - pwin@aabc.dk

Underviser

Pia Udengaard Kusk Jensen

Vejlby Centervej 50 - pija@aabc.dk

Underviser

Poul Bjerregaard

Vejlby Centervej 50 - poub@aabc.dk

Vejleder

Poul Henning Jensen

Sønderhøj 28 - poje@aabc.dk - 8936 3734

Ekstern underviser

Poul Holmboe

Sønderhøj 28 - poho@aabc.dk

Lektor

Poul Stentoft

Viemosevej 1 - post@aabc.dk - 8936 3462

Underviser

Rasmus Glad Vandbæk

Viemosevej 1 - rgv@aabc.dk

Adjunkt

Rasmus Hauge Alminde

Viemosevej 1 - raal@aabc.dk

Underviser

Rene Mortensen

Viemosevej 1 - remo@aabc.dk - 8936 3447

Chefkonsulent

René Daugaard Thiel

Sønderhøj 28 - rdat@aabc.dk - 8936 3000

grundforløbsunderviser

René Laursen

Sønderhøj 28 - rela@aabc.dk - 8936 3791

planlægger

René Møller Pedersen

Sønderhøj 28 - rmp@aabc.dk - 8936 3707

Revision

Revisor Revisor

Sønderhøj 9 - revi@aabc.dk

Kantinepersonale

Ricards Tirums

Sønderhøj 30 - rtir@aabc.dk

Kantinepersonale

Rie Foldgaard

Olof Palmes Allé 39 - rifo@aabc.dk - 8936 3131

Uddannelsessekretær

Rikke Grome

Viemosevej 1 - rigr@aabc.dk - 8936 3453

Underviser

Rikke Mosegaard Dyring

Viemosevej 1 - rimo@aabc.dk - 8936 3449

Kantinepersonale

Rikke Pofler

Olof Palmes Allé 39 - rp@aabc.dk

Ekstern konsulent

Robert Salomon Nielsen

Sønderhøj 28 - rn@aabc.dk

Lektor

Robert Steffensen

Vejlby Centervej 50 - rost@aabc.dk - 8936 3851

Kantinepersonale

Roghieh Pourkazem Diazaji

Viemosevej 1 - rodi@aabc.dk

Underviser

Sabine Svoldgaard Nonbye

Olof Palmes Allé 39 - sasv@aabc.dk - 8936 3161

Økonomimedarbejder

Sanne Vejlin Nielsen

Sønderhøj 9 - sani@aabc.dk - 8936 3633

kantinepersonale

Sarah Wardinghus

Ringvej Syd 104 - swa@aabc.dk

Lektor

Selma Erciyas

Viemosevej 1 - seer@aabc.dk

uddannelsessekretær

Signe Vinding Bergløv

Sønderhøj 28 - sivj@aabc.dk - 8936 3718

Kantinepersonale

Simon Hillingsøe Bruun

Sønderhøj 30 - simb@aabc.dk

Underviser

Simone Andkjær

Viemosevej 1 - sand@aabc.dk

Underviser

Simone Hjortshøj Brandt

Viemosevej 1 - sihb@aabc.dk

Kantinepersonale

Sonja B. Christensen

Sønderhøj 30 - socb@aabc.dk

kantinepersonale

Sorin Barbu

Ringvej Syd 104 - sorb@aabc.dk

Kantinepersonale

Srisawat Jørgensen

Vejlby Centervej 50 - sris@aabc.dk

Underviser

Steffen Petersen

Vejlby Centervej 50 - stef@aabc.dk - 8936 3842

Konsulent

Steffen Somer

Sønderhøj 28 - sts@aabc.dk - 8936 3072

LOP-konsulent

Steffen Sønderskov

Sønderhøj 28 - stso@aabc.dk - 8936 3772

kontorelev

Stine Aagaard Petersen

Olof Palmes Allé 39 - STPE@aabc.dk - 8936 3106

Ekstern konsulent

Stine Røge

Sønderhøj 28 - sro@aabc.dk - 8936 3700

underviser og studievejleder

Sus Storgaard

Vejlby Centervej 50 - sus@aabc.dk - 8936 3831

planlægger

Susanne Bjørnholdt

Sønderhøj 28 - susb@aabc.dk - 8936 3709

uddannelsessekretær

Susanne Østergaard

Sønderhøj 28 - suaa@aabc.dk - 8936 3717

Bibliotekar

Sussi Sørensen

Viemosevej 1 - suss@aabc.dk - 8936 3493

Uddannelsessekretær

Suzana Simonovic

Olof Palmes Allé 39 - skos@aabc.dk - 8936 3144

Underviser

Søren Bisbo

Viemosevej 1 - bisb@aabc.dk

Lektor

Søren Haulund

Viemosevej 1 - haul@aabc.dk

Kantinepersonale

Søren Kithler

Olof Palmes Allé 39 - kith@aabc.dk

Ekstern underviser/konsulent

Søren Nielsen

Sønderhøj 28 - soni@aabc.dk - 8936 3162

Lektor

Søren Valdemar Jarbæk Poulsen

Viemosevej 1 - sp@aabc.dk

Underviser

Søren Würtz Christensen

Viemosevej 1 - swc@aabc.dk

kantinepersonale

Tanja Christensen

Ringvej Syd 104 - tac@aabc.dk

Adjunkt

Tanja Overmark Andersen

Vejlby Centervej 50 - toa@aabc.dk

Uddannelsessekretær

Tanja Skøtt

Olof Palmes Allé 39 - tanj@aabc.dk - 8936 3104

Underviser

Tenna Ida Udesen

Viemosevej 1 - tiud@aabc.dk

Underviser

Thomas Bach

Olof Palmes Allé 39 - thba@aabc.dk - 8936 3108

Underviser

Thomas Moltke Hansen

Vejlby Centervej 50 - thha@aabc.dk

Ekstern konsulent

Thomas Veng Kristensen

Sønderhøj 28 - tvk@aabc.dk - 8936 3700

hovedforløbsunderviser

Tina Frislev

Sønderhøj 28 - tfri@aabc.dk - 8936 3752

grundforløbsunderviser

Tine Jensen

Sønderhøj 28 - tije@aabc.dk - 8936 3797

Underviser

Tine Jeppesen Juhl

Viemosevej 1 - tjj@aabc.dk

Underviser

Tine Meyer Jakobsen

Viemosevej 1 - tmja@aabc.dk

Kantinepersonale

Tommy Den Van Tran

Sønderhøj 30 - tmdn@aabc.dk

Uddannelseschef

Torben Bisbo

Viemosevej 1 - tobi@aabc.dk - 8936 3452

Kantinechef

Torben Salskov

Sønderhøj 30 - tosa@aabc.dk - 8936 3348

Underviser

Troels Møldrup Sørensen

Vejlby Centervej 50 - tms@aabc.dk

Kantinepersonale

Trung Hieu Lie

Sønderhøj 30 - trng@aabc.dk

Underviser

Tue Witt

Vejlby Centervej 50 - tuwi@aabc.dk

Lønmedarbejder

Ulla Jensen

Sønderhøj 9 - ulje@aabc.dk - 8936 3628

Afdelingsleder

Vibeke Mejling Kaihøj

Sønderhøj 9 - vika@aabc.dk - 8936 3605

Kantinepersonale

Vibeke Tuborg

Olof Palmes Allé 39 - vt@aabc.dk

Underviser

Vinni Christensen Andreasen

Olof Palmes Allé 39 - vian@aabc.dk - 8936 3162

Ekstern underviser

Vivi Lilian Fyrstenberg Guldbæk

Sønderhøj 28 - vigu@aabc.dk

Uddannelsessekretær

Winnie Hvidberg

Viemosevej 1 - wihv@aabc.dk - 8936 3458

Aarhus Business College

Aarhus Handelsgymnasium

Vejlby Centervej 50

8240 Risskov

8936 3800

admve@aabc.dk

Viemosevej 1

8260 Viby J

8936 3450

admvi@aabc.dk

CVR: 48 57 06 58

EAN: 5798000554238